Výhodná cena, keďže sme aj výrobcom tejto podlahy

Dlhá životnosť podlahy-možnosť viacnásobnej renovácie.

Jednou z najvýraznejších predností podlahy s nášľapnou vrstvou-drevené masívne parkety,oproti ostatným druhom podláh je jej dlhá životnosť.. Pri celkovej hrúbke parkety 21mm je jej nášľapná časť od vrchu po pero-drážku až 10mm.Túto podlahu je preto možné v budúcnosti viacnásobne renovovať. 

Podstatným faktorom určujúcim jej dlhú životnosť je tiež jej vysoká konštrukčná pevnosť. 

Ideálny protišmyk z dôvodu použitia špec.športového atestovaného laku. (športová norma pre protišmyk-DIN 18032.)

Kvalitné odpruženie dreveným roštom,

Táto podlaha sa radí medzi tzv.plošne pružné.Znamená to,že sa pri došľape športovcov ohýba na väčšej ploche a vytvára tzv.pružinový efekt,ktorý je veľmi dôležitý z hľadiska kvalitného odskoku lopty,ako aj účinnejšiého odrazu športovcov.

Zároveň takáto podlaha na odpruženom rošte výrazne chráni pohybové ustrojenstvo,svaly a kĺby športujúcich.

Ľahká údržba,za použitia športových čistiacich a údržbových prostriedkov.

Estetický vzhľad podlahy ,podmienený krásou prírodného materiálu.

Menšie riziko zodretia,spálenia pokožky pri pádoch a rôznych úrazov  

Čiary ihrísk  na drevenej podlahe sú prekryté vŕstvami športového laku a nanovo sa maľujú až pri najbližšej renovácií celej podlahy,na rozdiel od čiar napríklad na umelých povrchoch,kde čiary nie sú prekryté žiadnou krycou vstvou a preto je potrebné ich časté premaĺovávanie.

Zníženie nákladov investíciena o vyrovnávanie podkladu nivelačnou hmotou , alebo betónovým poterom,keďže súčasťou tejto podlahy sú vyrovnávacie terčíky zarátané v cene podlahy

Ekologické hľadisko

Drevená podlaha je vyrobená z čiste prírodného materiálu(dreva) na povrchu opatrená vysoko ekologickým športovým lakom. Pri jej použití preto nedochádza k uvoľnovaniu škodlivých chemických látok do ovzdušia.